Jesienne zarybienia

W dniach 26.10 oraz 31.10 odbyły się zarybienia wód pod opieką naszego Koła 83 Grajewo. Do jeziora Toczyłowo trafiło 100 kg kroczka karpia,a do rzeki Wissy 30 kg kroczka karasia i 25 kg kroczka lina. Ryby pochodziły z Ośrodka Zarybieniowego Wilamowo, gdzie zostały zważone i przy pomocy samochodu OM przewieziony nad wodę pod kontrolą członków zarządu koła, oraz przedstawiciela Wód Polski. Następnie do wód Jezior Toczyłowo i Mierucie trafił piękny materiał zarybieniowy w postaci kroczka lina. Piękne, zdrowe ryby w optymalnej wielkości przyjechały do nas z Gospodarstwa Rybackiego Iława. Jezioro Toczyłowo wzbogaciło się o 200 kg (ponad 1000 szt) średniej wielkości linów a do jeziora Mierucie trafiło 50 kg tego samego materiału zarybieniowego. Tu także nadzór przy wprowadzeniu ryb do wody sprawował przedstawiciel Okręgu Mazowieckiego a także Wód Polski. Wszystko odbyło się sprawnie i jak należy, dzięki pomocy kolegów wędkarzy z naszego koła oraz zarządu (Ariel Gudanowski, Andrzej Szydłowski, Hubert Kapla, Piotr Wasilewski, Maciej Gryczkowski).