3 myśli na temat “SPŁAWIKOWE ZAWODY WĘDKARSKIE NA KANALE SZYMOŃSKIM O PUCHAR WÓJTA GMINY GRAJEWO

 1. Witam szanownych kolegów wędkarzy.
  Od razu przejdę do rzeczy.
  Od kiedy pamiętam zawody naszego koła na szymonce rozgrywane są w systemie jednosektorowym pomimo tego, ze frekwencja jest dosyć wysoka. Nie od dziś wiadomo, że na kanale Szymońskim najlepiej punktują skrajne stanowiska, więc losowanie ustawia na uprzywilejowanej pozycji zawodników którzy wylosują stanowiska skrajne. Może w takim razie warto byłoby pomyśleć nad podziałem zawodników na sektory w celu bardziej miarodajnej i sprawiedliwej klasyfikacji startujących zawodników?
  Druga sprawa – nie jestem już nastolatkiem i 5 godzin sportowego łowienia to dla mnie dosyć duży wysiłek fizyczny. Może warto by było pomyśleć o dwóch turach?
  Trzecia sprawa – według mnie jest zbyt mało czasu na przygotowanie stanowiska po odprawie organizacyjnej. Jest to tylko nieco ponad pół godziny a taki czas to absolutnie za mało na rozstawienie sprzętu, przygotowanie stanowiska, przygotowanie zanęt itd.
  Z wielką chęcią podpisałbym się pod tą wypowiedzią z imienia i nazwiska, ale środowisko grajewskich wędkarzy jest na tyle specyficzne, że z pewnością zostałbym od razu ochrzczony pseudonimem “gwiazdor”.

 2. Witaj Kolego.
  Dziękuję serdecznie, że masz takie konkretne uwagi. O tych sprawach już rozmawialiśmy na zebraniach Zarządu i na pewno wdrożymy to w następnym roku. Szkoda Kolego, że nie było to poruszone na Zebraniu Sprawozdawczym, które odbyło się na początku br. Na tych zawodach stanowiska będą zupełnie w innych miejscach niż zawsze a dokładnie to zaczniemy od jeziora i w górę kanału. Jeśli chodzi o zawody w dwóch turach to tak jak już napisałem, że w przyszłym roku takie zawody zrobimy a może i nawet międzykołowe . Zawsze uważałem, że jest zbyt mało czasu na przygotowanie sprzętu, zanęty itd. Jak startowałem to miałem z tym duży problem bo jestem osobą bardzo dokładną i wielokrotnie słyszałem ,, długo jeszcze, zaczynamy…” i zaczynałem łowienie po minimum 30 min po sygnale. Więc jeszcze raz dziękuję Tobie za tak cenne uwagi i zapraszam do zabierania głosu w Zebraniach Sprawozdawczych.

 3. Tak jak kolega wyżej napisał takie rozwiązania powinny być wprowadzone na takich łowiskach jak K.Szymoński.Wyniki zwodników były by mniej loteryjne,a i 2 tury po 2 godziny były by wystarczjące do roztrzygnięci i wyłonienia najlepszych zawodników.Kolego z pierwszego postu nie ma co się bać i mieć wyj…… na to co inni sądzą o naszym zdaniu, szczególnie Ci którzy nie mają pojęcia jak to się odbywa teraz nawet na najniższym szczeblu w normalnych amatorskich zawodach.Nie ma się co stresować opiniami osób które żyją nadal wędkarstwem nadal z przed 15-20 lat, nie wiedzą co to sito i jaka jest różnica w pracy zanęty przetartej przez nie,a nie przetartej…..I tak dalej…Niestety nadal w PZW jaki i w naszym kole większość “wędkarzy” to starsze osoby bądz emeryci , którzy wychowani na pewnych zasadach,nadal je wdrażają w “ich Wędkarstwo” co to znaczy każdy pewnie wie i widzi nad wodą, bo “karta” musi się zwrócić…..

Dodaj komentarz