Rzeka Ełk

  Prawy dopływ Biebrzy, płynie przez Pojezierze Ełckie na Mazurach. Rzeka Ełk ma długość 114 km. Bardzo ciekawe łowisko. Niegdyś słynęło z mnogości ryb drapieżnych (szczupak, okoń, węgorz), teraz jest nieco gorzej aczkolwiek nie jest źle. Rzeka czysta, prawie na całej długości należy do III klasy czystości, łatwo dostępna, jednak zdarzają się nieliczne miejsca ogrodzone z brakiem dostępu dla wędkarzy. Na tej rzece śmiało można wkroczyć ze spiningiem, wszelkiego rodzaju obrotówki oraz gumy zdają egzamin na ładne szczupaki i średnie okonie. Żywcem natomiast można złowić większe sztuki okoni oraz szczupaka. W rzece tej jest sporo kleni, niestety złowić go jest bardzo trudno, złowiłem ich zaledwie kilka, chociaż gołym okiem wydać było spore okazy to nigdy nie skusiły się na metody którymi próbowałem je wyhaczyć.

Polecam wszystkim zakola rzeki, z wodą bardziej spokojną i nieco głębszą bowiem często (zwłaszcza latem) rzeka jest intensywnie zarośnięta przez roślinność co utrudnia wędkowanie.
Moja ulubiona przynęta na tym łowisku to czerwony i biały robak.

Doskonałe miejsce dla początkujących, młodych adeptów sztuki wędkarskiej jak również dla bardziej zaawansowanych tropicieli większych okazów.
Podczas jednorazowego przejścia wzdłuż linii brzegowej można złowić kilka szczupaków, wszystko jednak zależy od pory roku i od przynęty na którą łowimy.

 

Autor tekstu:Paweł

https://wedkuje.pl/l/rzeka-elk/52306