Zawieszenie SSR

Mając na uwadze szereg zastrzeżeń co do pracy komendanta i strażników Społecznej Straży Rybackiej , Zarząd Koła 83 PZW w Grajewie w dniu 11.08.2021r. podjął uchwałę o zawieszeniu Społecznej Straży Rybackiej na czas nieokreślony oraz cofa rekomendację dla komendanta SSR.

Uzasadnienie :

1. Wielokrotne i uzasadnione skargi wędkarzy naszego Koła o nieetyczne podejście do kontroli;

2. Brak elementarnej znajomości regulaminy RAPR oraz regulaminu SSR przez strażników;

3. Represjonowanie wybranych wędkarzy posiadających uprawnienia do amatorskiego połowu ryb;

4. Przekraczanie swoich kompetencji podczas kontroli;

5. Brak współpracy z członkami Zarządu Koła 83;

6. Brak jakichkolwiek informacji o strażnikach pomimo wielokrotnych prób i uwag w stronę komendanta;

7. Brak wymaganych szkoleń strażników;

8. Oczernianie oraz naruszanie dobrego imienia PZW;

9. Nieuzasadnione skargi skierowane pod adresem Zarządu Koła.

26 myśli na temat “Zawieszenie SSR

 1. Szkoda,chociaż było widać efekty i ze woda jest strzeżona. Teraz będzie jak wcześniej samowolka i klusownictwo.

 2. Zacznijcie robić porządki od zarządu A wogole to zacznijcie coś robić dla wędkarzy i dla naszych wód żeby były w nich ryby. Od dawna nie widzę żadnych inwestycji w nasze jezioro Toczylowo. Zacznijcie coś robić A nie się kłócić i przestańcie pilnować tylko swoich tylkow

 3. Wielka szkoda w końcu ktoś był zaangażowany w to co robi. A tak niestety wracamy do tego co były. Różni są ludzie i różne podejście wędkarzy do wędkarstwa ale żeby odrazu zawieszać moim skromnym zdaniem gruba przesada. Chyba każdy myślący wędkarz chce żeby coś w tych wodach zostało dla naszych dzieci wnuków a bez straży czarno to widzę. Chłopacy jacy byli tacy byli ale zaangażowania można im tylko pozazdrościć . Jeżeli ktoś zachowywał się należycie to nie było żadnego problemu z kontrola. Każdy wie jak zachowują się niektórzy wędkarze i nie tylko tak chociaż bali się że może ktoś ich skontrolować.

 4. Do Szydłoś – Nie było nas i był las. Nie będzie nas i będzie las. Adekwatnie z wodą. I jej “zdrowiem”. Kłusownictwo jest problemem społecznym, który tylko i wyłącznie można ograniczyć, a nigdy całkowicie wykluczyć. Wieloletnie doświadczenia PSR i Policji tylko to potwierdzają. W tej konkretnej sytuacji, która ma miejsce obecnie, nie do przyjęcia jest fakt sposobu w jaki funkcjonowała grupa społecznych strażników , powołanych przez starostę grajewskiego, na wniosek zarządu Koła 83. Podkreślę tylko parę kwestii związanych z tymi panami. Arogancja, ewidentny brak znajomości Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb -” kultura osobista”- żaden wędkarz nawet nie powinien poddawać się kontroli osób, które mają niesamowity problem z przedstawieniem się i wyartykułowaniem faktu po co w ogóle “kontrolują” danego wędkarza, Et cetera. Proszę też tak bardzo nie obawiać o fakt terminowego poinformowania wędkarzy przez zarząd o terminie Walnego zebrania. Jakoś do tej pory informowali z odpowiednim wyprzedzeniem. Przekonany jestem, że stanie się tak i w tym przypadku. Jestem również przekonany o większej niż to zwykle bywało frekwencji na tymże zebraniu. Grupce osób, kompletnie odrealnionych od rzeczywistości umknął uwadze chyba fakt, iż większość wędkarzy naszego Koła jest normalna – i spotkamy się na walnym.

 5. Senex , choć jestem prawie pewny kto się pod tym Nickiem kryje , też mam nadzieję ,że większość wędkarzy z koła jest “Normalna” i rozumie jak funkcjonuje koło a także to co jest potrzebne a co nie. To że ktoś prowadzi sobie jakąś “wojenkę” nie znaczy ,że przez to ma Cierpieć Koło, jego społeczność i przede wszystkim Wody!!! Jeśli był problem ze funkcjonowaniem cyt. ” Arogancja, ewidentny brak znajomości Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb -” kultura osobista”- żaden wędkarz nawet nie powinien poddawać się kontroli osób, które mają niesamowity problem z przedstawieniem się i wyartykułowaniem faktu po co w ogóle…” strażników , mam nadzieję nadal że to nie tyczy się wszystkich bo tak Samo tyczyło by się i Sekretarza Koła Huberta i w końcu Prezesa 😉 pomijając fakt mojej osoby co se wypraszam… Bo choć nie często brałem udział w kontrolach to jestem niemal pewien ,że żadna z osób przez mnie kontrolowanych nie wypomni mi “Braku kultury osobistej, Arogancji czy też zachowania które mogło by być rażące…Po prostu Zarządowi zabrakło słowa NIKEKTÓRYCH strażników w w tym co zamieszczono na samej górze tej publikacji, Czy się mylę ??? Proszę uświadom mnie , bo spać nie mogę a ludzie dzwonią pytają i nie tylko z koła ale także z zewnątrz środowiska Wędkarskiego. I oby to wszystko/całe zamieszanie nie odbiło się “czkawką” dla Koła 83 i jego wizerunku, mam taką osobistą nadzieję.

 6. A może władze oświadczą ile jest członków Koła na rok 2021 a ile było 2020 .2019 dzieki super pseudo SSR.
  Niestety były już wędkarz z koła pzw83

 7. Zapewne będzie takie info na zebraniu.Ale dobrze , że ludzie nie mający w świadomości etyki wędkarskiej tj. Wymiarów,Limitów, Okresów ochronnych i zasad regulaminowych odchodzą, więcej miejsca dla tych normalnych dla których Mięsko ryby nie jest na 1 miejscu i ponad wszystko, a liczy się miłe spędzanie czasu nad wodą, a ryby są tylko dodatkiem 😉 PS. Na komercji zapłacicie i nikt nie będzie upominał za 13 cm okonki czy szczupaczki 52 cm …Powodzenia

 8. Do mile spędzonego czasu to trochę powagi,3 razy dziennie kontrolowanie tej samej osoby …..akurat byłem I widziałem tą akcję super ….oby tak dalej ssr

 9. Na czkawkę dobra jest chlorpromazyna / fenactil /dostępny we wszystkich aptekach. Na bezsenność, wybujałe i pozbawione znamion jakiegokolwiek intelektu i etyki ego / to akurat wynosi się z domu/ – czyste sumienie. Ale o czym my tu mówimy. Zarówno ten senex ? , jak i ten szydłoś? Oni w ogóle byli w szkole ? Jakiej? Chyba ruskiej .

 10. Od kilku lat łowie głównie na rzece i od kilku lat spotykałem wędkarzy bez karty. Zwrócisz uwagę, a i tak za jakiś czas przychodzą dalej wędkować lub chowają się po krzakach. Od przyszłego roku nagle jakby wędkarzy o połowe mniej. Nie zdziwiłbym się gdyby połowa, która przychodziła po prostu nie wykupowała karty. Dlatego ja osobiście pozytywnie oceniam działania SSR. Niektórzy narzekaja że działają zbyt ostro, ale przynajmniej widać efekty.

 11. Ciekawe dlaczego nikt nigdy nie narzekał na kontrole prawdziwej
  Straży rybackiej , tylko zawsze są afery z ssr, czyli chyba jest coś nie tak prawda

 12. Ja jako sekretarz koła , wedkarz uważam, że zawieszenie Ssr było nie potrzebne. Osobiście nigdy nie zauważyłem, będąc nad woda nie odpowiedniego zachowania Ssr. Co do zarzutów uważam, że ,,tylko nie popełnia błędów kto nic nie robi “. Na pewno nie można Ssr odmówić zaangażowania i chęci do działania. Michał N. w rok zrobił więcej jak ja przez 8 lat.

Dodaj komentarz