Podsumowanie zawodów wędkarskich Jesień Szymonka 2019

Ostatnie tegoroczne Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Powiatu Grajewskiego odbyły się na kanale Szymońskim.
14 września 20 zawodników z grajewskiego Koła wędkarskiego rywalizowało między sobą w dwu turowych zawodach na ulubionym łowisku w miejscowości Szymonka k. Mikołajek. Poranny chłód nie wróżył rekordowych wyników, lecz wędkarze naładowani pozytywną energią ruszyli w bój. Od pierwszych minut łowienia zawodnicy punktowali złowionymi rybami tj. leszcz, krąp, płoć i ukleja. 
Pierwsza tura zakończyła się po 2,5 godzinnej walce. Średnia waga ryb to nieco ponad dwa kilogramy. W przerwie wszyscy zawodnicy mogli posilić się potrawami z grilla. Druga tuta zawodów to była prawdziwa walka o każdy punkt. Przepływające jachty oraz silny wiatr nie ułatwiały zadania. Grajewscy zawodnicy musieli wykazać się prawdziwym profesjonalizmem aby móc stanąć na podium. 
 
I miejsce – Patryk Bilbin
II miejsce – Piotr Wasilewski
III miejsce – Robert Prostko
Największą rybę zawodów złowił Krzysztof Krasnoborski
 
Sędzia główny – Ariel Gudanowski
Sędzia sekretarz – Jerzy Bogdan
 
Patron zawodów – Starosta Powiatu Grajewskiego.
 

2 myśli na temat “Podsumowanie zawodów wędkarskich Jesień Szymonka 2019

    1. Witam Kolego. Ten problem znany jest od lat. Zawsze po rozdaniu nagród część zawodników szybko ucieka. Od pewnego czasu zdjęcie grupowe robimy przed rozpoczęciem zawodów i jak widać dalej jest grupa wędkarzy unikająca wspólnej fotografii.

Dodaj komentarz