Wiosenne zarybianie szczupakiem

Wiosenne zarybianie szczupakiem naszych wód dobiegło końca. 23.04.2018r. pracownik OM PZW Antoni Jabłoński dowiózł w bardzo dobrym stanie szczupaka wylęg żerujący. Na rzekę Ełk przy grajewskim moście wpuszczono 400 tyś. szt. Rzeka Jegrznia w miejscowości Woźnawieś – 40 tyś. szt., oraz na jezioro Mierucie 20 tyś. szt.. Tego dnia w zarybieniu uczestniczyli : Ariel Gudanowski , Wojciech Polakowski.
Na drugi dzień czyli 24.04.2018r.  następne 400 tyś. szt. wpuszczono do rzeki Ełk w miejscowości Koszarówka. Tym razem zarybiali : Ariel Gudanowski , Antoni Jabłoński.
27.04.208r. Okręgowa akcja zarybieniowa była na jeziorze Toczyłowo. Szczupak narybek letni 150 tyś. szt. wpuszczono z brzegu jak i z łodzi. W zarybieniu brali udział : Hubert Kapla, Adam Łepkowski, Wojciech Kucharski, Wiesław Wasilewski, Andrzej Szydłowski oraz jak zawsze obecny był pracownik OM PZW Antoni Jabłoński. 
Następne zarybienie odbędzie się na przełomie maj/czerwiec. Do jeziora Toczyłowo wpuszczony będzie sandacz. Serdecznie zapraszamy wszystkich wędkarzy do brania udziału w akcjach zarybieniowych.
 

Dodaj komentarz