Warsztaty wędkarsko-ekologiczne

 Dnia 14.12.2017 roku w Szkole Podstawowej w Danówku odbyły się wykłady o tematyce wędkarstwo ekologiczne. Szkolenie prowadzili Prezes Koła 83 Ariel Gudanowski, Vice prezes do spraw organizacyjnych Arkadiusz Wróblewski oraz wykwalifikowany nauczyciel przyrody pani Małgorzata Żabińska. Słuchaczami byli uczniowie klasy piątej.

Wykład o rybach i ich siedliskach oraz sposobie żerowanie rozpoczął Ariel Gudanowski. Dzieci z wielką uwagą słuchały i zadawały pytania. Kolejnym tematem naszych wykładów była roślinność wodna i jej rola w przyrodzie. Pani Małgorzata Żabińska opowiedziała uczniom o różnych gatunkach roślin żyjących w jeziorach i rzekach. Trzecim punktem warsztatów kolega Arkadiusz Wróblewski przedstawił obce gatunki ryb występujące w naszych wodach oraz techniki i sposoby wędkowania.

Na zakończenie warsztatów odbył się konkurs ekologiczny, w którym bardzo chętnie uczniowie wzięli udział. Pytania przygotował Zarząd Koła 83 w Grajewie. Dwu godzinne warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie  otrzymali potężny zastrzyk informacji o biologii ryb i wpływie człowieka na kształtowanie środowiska przyrodniczego.

Po pamiątkowym zdjęciu 11-latkowie dziękowali oraz prosili o kolejne warsztaty. 

 

Dodaj komentarz